Fohow Oral Liquid

Fohow Oral Liquid – reguluje poziom cukru we krwi

Dwa aktywne składniki kordycepsu, kordycepina d-mannitolu i 3′-deoksyadenozyna, są częściowo odpowiedzialne za różne działania fizjologiczne, które pomagają kontrolować poziom insuliny i cukru we krwi. W modelach zwierzęcych suplementy kordycepsu pomogły zwalczyć wysoki poziom cukru we krwi, jednocześnie obniżając poziom insuliny, aby chronić przed insulinoopornością.

Poprawia funkcje seksualne

Tradycyjnie osoby obojga płci przyjmowały toniki z kordycepsu w celu zwiększenia libido i poprawy funkcji rozrodczych. Na podstawie modeli zwierzęcych wydaje się, że suplementy kordycepsu mogą pomóc organizmowi w efektywniejszym wykorzystaniu tlenu i poprawie przepływu krwi, co jest ważne dla zdrowia fizycznego i funkcji seksualnych. Poprawiona wytrzymałość, zwiększona energia i niższy poziom stanu zapalnego to kilka innych powodów, dla których kordiceps może poprawić płodność i libido. Dzięki temu mogą być stosowane jako naturalne lekarstwo na niepłodność, jak również naturalne lekarstwo na impotencję.

Cordyceps i inne rośliny lecznicze są od dawna używane w chińskich, chrześcijańskich i hinduskich ceremoniach religijnych i uważa się, że są one związane z długowiecznością i nieśmiertelnością. Na przykład w medycynie ajurwedyjskiej mówi się, że grzyby są korzystne dla zwiększenia „wigoru i witalności”.

Może pomóc w walce z komórkami nowotworowymi

Kilka obiecujących badań in vitro wykazało, że kordyceps może mieć silne właściwości przeciwnowotworowe i może pomóc w blokowaniu wzrostu i rozprzestrzeniania się kilku różnych rodzajów raka. W szczególności badania in vitro pokazują, że wyciąg z kordycepsu może skutecznie ograniczać wzrost komórek raka wątroby, płuc i jelita grubego. Jednak przeciwnowotworowe działanie kordycepsu wykracza poza hamowanie wzrostu raka. Badania na zwierzętach pokazują również, że te grzyby lecznicze mogą zmniejszyć ryzyko skutków ubocznych spowodowanych leczeniem raka, w tym leukopenii, stanu czasami wywoływanego przez chemioterapię lub radioterapię, która powoduje zmniejszenie liczby białych krwinek w organizmie i większe ryzyko infekcji i choroby.

Cordyceps jest uważany za uświęconą tradycją superżywność, która po raz pierwszy pojawiła się w tradycyjnej medycynie chińskiej co najmniej 5000 lat temu. Ich zastosowania lecznicze zostały opisane w starych chińskich książkach medycznych, a tradycyjni holistyczni uzdrowiciele od pokoleń stosują je do leczenia dziesiątek chorób bez użycia chemicznych leków.