Zabiegi akupunktury dostępne są również w Poznaniu

Akupunktura jest formą medycyny alternatywnej, która była stosowana od stuleci w Azji. Praktyka obejmuje wstawienie cienkich igieł do ciała w określonych punktach. Mówi się, że akupunktura poprawia przepływ energii lub Qi w organizmie i jest stosowany w leczeniu różnych warunków. Akupunktura jest najczęściej stosowana w leczeniu bólu.

Skuteczność leczenie akupunkturą w Poznaniu

Mówi się, że jest skuteczny w leczeniu różnych innych warunków, w tym bólu głowy, migreny, nudności, lęku i depresji. Rosnące zbiór dowodów naukowych potwierdza stosowanie akupunktury w celu złagodzenia bólu. Akupunktura jest ogólnie uważana za bezpieczną, gdy jest wykonywana przez przeszkolonego i licencjonowanego praktyka. Najczęstszymi skutkami ubocznymi są siniaki i ból w miejscu igły. Akupunktura jest formą medycyny alternatywnej i kluczowym elementem tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM), w której praktykujący wkładają cienkie igły do ​​ciała.
Akupunktura jest pseudonauką, której teorie lub praktyki nie są oparte na wiedzy naukowej. Istnieje różnorodna gama teorii akupunktury opartych na różnych filozofii, a techniki różnią się w zależności od kraju. Metoda zastosowana w TCM jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniona w USA.

Łagodzenie bólu w Poznaniu dzięki akupunkturze

Najczęściej stosuje się go w celu złagodzenia bólu, choć jest również stosowany w leczeniu szerokiego zakresu warunków. Badanie przeprowadzone przez National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH) wykazało, że akupunktura jest powszechnie stosowana w warunkach mięśniowo -szkieletowych (takich jak ból pleców, ból szyi i zapalenie stawów), bóle głowy, problemy z układem trawiennym (takie jak nausea i wymioty), Lęk, depresja, bezsenność, rehabilitacja udaru mózgu i skurcze menstruacyjne.
Według National Health Survey Survey (NHIS), które obejmowało kompleksowe badanie użytkowania CAM przez Amerykanów, około 3 milionów dorosłych U. Wykorzystywało akupunkturę w ubiegłym roku. Spośród nich 2. 1 milion dorosłych użył go do problemu mięśniowo -szkieletowego, 1,3 miliona dla bólu głowy i 830 000 na lęk lub depresję. Akupunktura jest ogólnie uważana za bezpieczną, gdy jest podawana przez doświadczonego, odpowiednio wyszkolonego lekarza przy użyciu sterylnych igieł.

Ryzyko jakie pociąga akupunktura robiona w Poznaniu

Istnieje jednak pewne potencjalne ryzyko. Obejmują one przebicie skóry i powodowanie siniaków lub krwawienia w miejscu igły, a także poważniejsze działania niepożądane, takie jak uszkodzenie narządów i infekcja. Akupunktura jest praktykowana od stuleci w Chinach i innych krajach azjatyckich, aby uzyskać różne problemy zdrowotne.
W Stanach Zjednoczonych akupunktura jest najczęściej stosowana do łagodzenia bólu. Służy również do złagodzenia nudności i wymiotów po operacji lub chemioterapii oraz w celu ułatwienia objawów lęku i depresji. Akupunktura działa poprzez stymulowanie niektórych punktów na ciele. Ta stymulacja zwiększa przepływ krwi i uwalnia chemikalia, które pomagają łagodzić ból.