biuro wirtualne

Jak funkcjonuje biuro wirtualne? Warszawa

Posiadając profesjonalny adres firmy, możesz również zobaczyć wiele innych rozwiązań biznesowych, które mamy do zaoferowania. Są to czynniki, z których możesz skorzystać, a co najważniejsze, możesz wybrać to, czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz. Chodzi o to, że masz do dyspozycji mnóstwo dodatkowych zasobów, jeśli ich potrzebujesz.

Co to jest biuro serwisowane?

Biuro serwisowane to biuro wyposażone i zarządzane przez zewnętrznego dostawcę, a nie przez samych najemców. Biura serwisowane są zwykle w pełni umeblowane i wyposażone w podstawowe funkcje potrzebne firmom, takie jak łączność z Internetem oraz biurka i krzesła. To sprawia, że są popularną opcją pracy „podłącz i używaj”, uwalniając najemców od odpowiedzialności związanej z tradycyjnie wynajmowanym biurem. Wynika to częściowo z zalet biur serwisowanych w stosunku do alternatyw (więcej o tym później), a częściowo z wyjątkowego środowiska, w którym znajdują się firmy.

Są idealnym rozwiązaniem pośrednim między konwencjonalnym długoterminowym najmem prywatnym a całkowicie elastyczną umową coworkingową. Najemcy czerpią korzyści z własnej prywatnej powierzchni biurowej i niemal całkowitej kontroli nad jej wyglądem, wrażeniami i działaniem. To, czego nie dostają, to stres związany z wyposażeniem, umeblowaniem i utrzymaniem swojej przestrzeni. Tym wszystkim zajmuje się dostawca. To właśnie sprawia, że biuro jest „obsługiwane”. Przestrzeń biurowa z prostego produktu staje się usługą. Konsolidując wszystkie koszty związane z posiadaniem biura, zazwyczaj obejmujące czynsz, media, stawki biznesowe, internet, meble, konserwację, ubezpieczenie i sprzątanie, biuro serwisowane oferuje całkowicie przejrzyste ceny. 

Biura serwisowane vs przestrzenie coworkingowe

Zarówno biura serwisowane, jak i przestrzenie coworkingowe należą do nowej fali miejsc pracy. Każda z nich oferuje alternatywę dla tradycyjnych prywatnych umów najmu, które dominowały na rynku, ale istnieją między nimi pewne kluczowe różnice. Przestrzenie coworkingowe zazwyczaj opierają się na modelu wspólnych biurek typu „hot desk” i biurek dedykowanych, które można zarezerwować. Zamiast płacić za prywatną przestrzeń biurową dla swojego zespołu, zamiast tego rezerwujesz tyle biurek, ile potrzebujesz. Jest to bardzo elastyczna opcja, która daje Ci pełną kontrolę nad tym, ile płacisz za swoje miejsce do pracy. Ma to jednak tę wadę, że nie ma miejsca, które można naprawdę nazwać własnym, i ograniczoną prywatność.