Wirtualne biuro Warszawa Śródmieście

Wirtualne biuro Warszawa Śródmieście: Oto dlaczego NIE powinieneś wybierać biura tradycyjnego 

Fizyczne biura kosztują dużo pieniędzy. Wymagają dużych inwestycji początkowych poza miesięcznymi kosztami utrzymania. Obejmują one zabudowę i wyposażenie powierzchni biurowej. Wynajem lub posiadanie fizycznego biura wiąże się również z wieloma bieżącymi kosztami. w tym media, konserwacja, utrzymanie mebli i materiały biurowe, żeby wymienić tylko kilka.

Brak elastyczności

Jeśli musisz zmniejszyć rozmiar lub przenieść się do nowej lokalizacji, może to być trudne. Wiele komercyjnych umów najmu jest podpisywanych w odstępach 5 lub 10-letnich. Chociaż firmy coworkingowe oferują elastyczność, wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ponieważ firmy te pobierają wysoką premię za elastyczność. Inaczej jest, jeśli w grę wchodzi Wirtualne biuro Warszawa Śródmieście.

W dzisiejszych czasach najlepsi pracownicy coraz częściej wymagają pracy zdalnej lub bardziej elastycznego środowiska pracy. Widać to na przykładzie ciągłych niepowodzeń oraz globalnych gigantów technologicznych Google i Apple, którzy nie chcą skłonić swoich pracowników do rezygnacji ze świadczeń związanych z pracą z domu po pandemii. Firmy, które korzystają z fizycznych biur, muszą stawić czoła dwóm szczególnym zmianom. 

  • ogranicza ich zdolność do przyciągania talentów do określonego regionu geograficznego;
  • ogranicza ich pulę kandydatów do kandydatów o niższej jakości, którzy nie mają siły nacisku, aby zażądać środowiska pracy zdalnej.

Wirtualne biuro vs przestrzeń coworkingowa

Biura wirtualne to biura, które istnieją wirtualnie w Internecie. Czasami ludzie nazywają to metaverse. Podczas gdy przestrzeń coworkingowa to wspólne fizyczne biuro, w którym ludzie z tej samej i różnych firm spotykają się, aby pracować. Przestrzenie coworkingowe oferują fizyczne biuro bez długoterminowego zobowiązania. Dodatkową zaletą coworkingu jest to, że jeśli pracujesz w małej firmie, możesz wchodzić w interakcje z innymi profesjonalistami spoza firmy. 

Ponieważ wirtualne biura są wciąż dość nowe, łatwo pomylić wirtualne biura z pracą w domu i przestrzeniami coworkingowymi. Chociaż te zespoły są podobne i mogą być używane komplementarnie do opisu struktury organizacyjnej, nie oznaczają tego samego. Oto kilka jasnych definicji. Główna różnica polega na tym, że oprogramowanie do wirtualnego biura umożliwia pracę z dowolnego miejsca, podczas gdy przestrzeń coworkingowa to fizyczne biuro w stałej lokalizacji. Należy zauważyć, że wielu pracowników zdalnych korzystających z oprogramowania do wirtualnego biura ma członkostwo w przestrzeni roboczej.