Ściany przesuwne w wersji akustycznej

Wiele osób decyduje się na ściany przesuwne, ponieważ mają one wiele zalet. Najważniejszym jest to, że ściany przesuwne pozwalają na uzyskanie większej powierzchni użytkowej w pomieszczeniu. 

Potencjał ścian przesuwnych akustycznych

Aby jednak w pełni korzystać z ich potencjału, warto wybrać wersje akustyczne. Ściany przesuwne tego typu są mniej hałaśliwe, a to oznacza, że pozwalają na osiągnięcie lepszej izolacji akustycznej w pomieszczeniu. Ściany przesuwne akustyczne są również mniej narażone na wibracje i wstrząsy. Jest to bardzo ważne w przypadku biur i pomieszczeń, w których pracuje się na bardzo wysokim poziomie. Więcej informacji na temat ścian akustycznych, dostępnych jest na stronie internetowej https://scianyoptim.pl/systemy-scian/optim-acoustic/. Warto pamiętać, że ściany przesuwne akustyczne są również łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Jest to bardzo ważne w przypadku pomieszczeń, w których pracuje się na wysokim poziomie. Ściany przesuwne akustyczne są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach. 

Najbardziej popularne ściany przesuwne akustyczne

Najczęściej wybierane są ściany przesuwne o wysokości 2,2 metra. Ściany przesuwne tego typu są bardzo wygodne w użytkowaniu i pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej izolacji akustycznej w pomieszczeniu. Ściany przesuwne w wersji akustycznej to doskonałe rozwiązanie do wnętrz, w których liczy się bezpieczeństwo. Ściany działowe i przesuwne służą do efektywnego wykorzystania przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. W branży budowlanej coraz częściej można spotkać się z ich wykorzystaniem, jako elementu łączącego w sobie funkcjonalność i estetykę. Ściany przesuwne wykorzystujemy do podzielenia większych pomieszczeń na mniejsze, z kolei ściany działowe tworzą ściany dodatkowe w pomieszczeniu, które możemy wykorzystać jako przechowalnie, wnęki, półki, półeczki itp. 

Gdzie sprawdzają się ściany przesuwne akustyczne 

Warto pamiętać, że ściany przesuwne w wersji akustycznej świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których utrzymanie ciszy jest niezbędne, jak np. biblioteka czy sala konferencyjna. Przy wyborze ściany przesuwnej akustycznej warto zwrócić uwagę na następujące parametry: 

– Wysokość i szerokość ściany przesuwnej; 

– Rodzaj uchwytów; 

– Kształt i kolor listew i ramek; 

– Wysokość progu; 

– Sposób montażu i konstrukcja ściany. Dobrze dobrana ściana przesuwna akustyczna to gwarancja cichego i komfortowego wykorzystania przestrzeni w pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że ściana przesuwna musi być dobrze dobrana do danego pomieszczenia, a także musi mieć możliwość swobodnego otwierania i zamykania.