ośrodek terapii uzależnień

Jak znaleźć najlepszy ośrodek terapii uzależnień?

Pamiętaj, że żadne leczenie nie działa na wszystkich. Potrzeby każdego są inne. Niezależnie od tego, czy masz problem z narkotykami nielegalnymi, czy na receptę, leczenie uzależnień powinno być dostosowane do Twojej wyjątkowej sytuacji. Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni program.

Dopasuj leczenie do swojej choroby

Leczenie powinno dotyczyć czegoś więcej niż tylko nadużywania narkotyków. Uzależnienie wpływa na całe Twoje życie, w tym na Twoje relacje, karierę, zdrowie i samopoczucie psychiczne. Sukces leczenia zależy przede wszystkim od opracowania nowego sposobu życia i zajęcia się przyczynami, dla których zwróciłeś się ku narkotykom. Na przykład twoje uzależnienie od narkotyków mogło rozwinąć się z chęci radzenia sobie z bólem lub radzenia sobie ze stresem, w którym to przypadku będziesz musiał znaleźć zdrowszy sposób łagodzenia bólu lub radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami.

Zaangażowanie i kontynuacja są kluczowe. Leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest procesem szybkim i łatwym. Ogólnie rzecz biorąc, im dłuższe i intensywniejsze zażywanie narkotyków, tym dłuższe i intensywniejsze leczenie będziesz potrzebować. We wszystkich przypadkach długoterminowa opieka kontrolna ma kluczowe znaczenie dla powrotu do zdrowia.

Opieka, której potrzebujesz

Jest wiele miejsc, do których można się zwrócić o pomoc. Nie każdy wymaga medycznie nadzorowanego detoksu lub przedłużonego pobytu na odwyku. Opieka, której potrzebujesz, zależy od wielu czynników, w tym wieku, historii zażywania narkotyków, schorzeń medycznych lub psychiatrycznych. Oprócz lekarzy i psychologów wielu duchownych, pracowników socjalnych i doradców oferuje usługi leczenia uzależnień.

Poszukuj leczenia wszelkich problemów ze zdrowiem psychicznym jednocześnie. Gdy szukasz pomocy w uzależnieniu od narkotyków, ważne jest również, aby uzyskać leczenie wszelkich innych problemów medycznych lub psychologicznych, których doświadczasz. Najlepszą szansą na wyzdrowienie jest uzyskanie połączonego leczenia zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień od tego samego dostawcy leczenia lub zespołu.

Nie próbuj robić tego sam — sięgnij po wsparcie. Niezależnie od tego, jakie podejście do leczenia wybierzesz, posiadanie pozytywnych wpływów i solidnego systemu wsparcia jest niezbędne. Im więcej osób możesz zwrócić się o zachętę, wskazówki i słuchanie, tym większe masz szanse na powrót do zdrowia.