Pompy ciepła do basenów

Pompy ciepła do basenów – klasyfikacja urządzeń 

Mimo że basenowa pompa ciepła jest klasyfikowana jako podgrzewacz basenowy, niektóre modele pełnią również funkcję chłodnic wodnych. Kiedy więc woda stanie się zbyt gorąca, możesz łatwo przełączyć się w tryb chłodzenia i przywrócić jej idealną temperaturę. A to oznacza, że Twój basen zawsze utrzymuje temperaturę, w której najbardziej komfortowo pływasz, niezależnie od pogody — jest to niemożliwe bez grzejnika.

Zakup odpowiedniej pompy ciepła

Przy doborze grzejników basenowych należy wziąć pod uwagę rozmiar basenu w metrach kwadratowych, szacunkową średnią prędkość wiatru oraz to, czy będzie używane przykrycie basenu. Sprawdza również, jaki będzie optymalny wzrost temperatury lub ile ciepła potrzebujesz? 10ºF jest łatwe, dwadzieścia jest wykonalne, ale jeśli musisz podnieść temperaturę o 30ºF lub więcej, będziesz potrzebować dużego grzejnika i prawdopodobnie grzejnika gazowego. Odwiedź: https://sklep.vivapool.pl/pl/c/Pompy-ciepla/17.

Gdybyś miał cieplejszą pogodę, czy ty i rodzina pływalibyście codziennie? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, być może elektryczna pompa ciepła jest najlepszym sposobem na ogrzanie basenu. Jeśli pływasz tylko w weekendy, uruchomienie piecyka gazowego od piątku do niedzieli może być najlepszą opcją.

Umieszczanie podgrzewacza basenu

Być może trzeba będzie zrobić trochę miejsca w pobliżu filtra basenowego, aby pomieścić podgrzewacz basenowy. Nie są małe i na ogół potrzebują około 5’x5′ przestrzeni na wentylację, wyciąg i dostęp serwisowy. Zbuduj lub kup odpowiednią podkładkę, aby grzejnik był suchy i wypoziomowany nad otaczającą ziemią. Unikaj umieszczania urządzenia pod oknami lub pod nawisami lub nieszczelnymi rurami spustowymi. Najlepsze jest słoneczne, suche miejsce, bez nadmiernej roślinności, krzewów i zwisających drzew.

Instalacja podgrzewacza basenu

Po umieszczeniu go na solidnej podkładce przetnij przewód powrotny za podgrzewaczem basenu, ale przed jakimkolwiek chloratorem lub systemem soli, i przekieruj rury do i z podgrzewacza. Będziesz potrzebował kilku podstawowych złączek z PVC, takich jak łączniki lub rury z lat 90., rura z PVC oraz klej i podkład do PVC. Prosta hydraulika dla właściciela basenu dla majsterkowiczów.

Czy chcesz otrzymać kolejny miesiąc na każdy koniec sezonu, czy chcesz, aby basen był otwarty w chłodniejszych miesiącach? Pompy ciepła są ograniczone, ponieważ działają tylko wtedy, gdy temperatura otoczenia wynosi 50ºF lub więcej. Jeśli chcesz pływać przez cały rok (lub większą część roku) i mieszkasz w zimnym klimacie, pompa ciepła nie jest dla Ciebie. W takim przypadku grzejnik gazowy byłby najlepszym rozwiązaniem, aby utrzymać pożądaną temperaturę do 104ºF.