Pompy ciepła do basenów

Czym jest technologia inwerterowa? Pompa ciepła basenowa

Technologia inwerterowa sprawia, że pompa ciepła może dostosować swoje zużycie energii do rzeczywistych potrzeb basenu. Komponenty (sprężarka i wentylatory) dostosowują intensywność swojej pracy, aby dostarczać tylko moc potrzebną do podgrzania wody. Dzięki temu pompa ciepła będzie zużywać mniej prądu. Sprężarka inwerterowa z wydajnymi wymiennikami ciepła zapewni pompie ciepła wyższy współczynnik COP. Ten COP (współczynnik wydajności) określa wydajność pompy ciepła. Wysoki współczynnik COP oznacza, że pompa ciepła jest zoptymalizowana i wydajna.

Zalety pompy ciepła z pełnym inwerterem w porównaniu z tradycyjną pompą ciepła

Główną różnicą między pompą ciepła w pełni inwerterową a konwencjonalną pompą ciepła jest rozruch pompy ciepła:

  1. Konwencjonalna pompa ciepła (włącz/wyłącz) uruchamia się wykorzystując całą swoją moc i może powodować hałas. Wyłącza się po osiągnięciu ustawionej temperatury. Uruchomi się ponownie, gdy tylko konieczne będzie skorygowanie różnicy temperatur (nawet o 1°C). Należy zauważyć, że częste uruchamianie/zatrzymywanie zużywa dużo energii i męczy komponenty.
  2. Natomiast basenowa pompa ciepła z pełnym inwerterem uruchamia się stopniowo i nie powoduje szczytowego zużycia. Kiedy ustawiona temperatura wody jest prawie osiągnięta, aktywuje tryb bezczynności bez wyłączania. Następnie po prostu dostosowuje intensywność działania, aby utrzymać wodę w żądanej temperaturze.
  3. Basenowa pompa ciepła z pełnym inwerterem jest oczywiście na początku nieco droższa, ale zapewnia dobre gwarancje w dłuższej perspektywie. W szczególności wydłuża się jego żywotność. Ponieważ pompa ciepła z pełnym inwerterem nie generuje obciążeń szczytowych, komponenty nie działają z pełną prędkością. W rezultacie części zużywają się wolniej, a pompa ciepła ma dłuższą żywotność.

Niezawodność

Twój podgrzewacz basenowy jest tak samo niezawodny jak każdy inny element technologii elektrycznej w Twoim domu, jeśli go zainstalujesz i będziesz konserwować. Zostały zaprojektowane tak, aby przetrwać w różnych warunkach i środowisku zewnętrznym z trwałych materiałów, ale nadal wymagają opieki, aby zachować dobrą formę. Dbanie o elektryczny podgrzewacz do basenu / pompę ciepła odwdzięczy się na dłuższą metę, ponieważ zapewni optymalne wrażenia z pływania przez wiele lat. Pamiętaj, aby również zatrudnić wykwalifikowanego specjalistę od pomp ciepła, który przeprowadzi coroczne kontrole konserwacyjne.