Przecinarki tarczowe do metalu

Szeroki zakres zastosowań – przecinarki tarczowe do metalu EISELE

Piły tarczowe składają się ze stalowych korpusów z zębami z cermetu i węglików spiekanych. Końcówki są następnie szlifowane w celu dopasowania do zastosowania, do którego jest używane ostrze. Piły tarczowe mają szeroki zakres zastosowań piłowania takich jak: stal węglowa, stal stopowa, stal nierdzewna, stal łożyskowa, stal narzędziowa. Aktualny asortyment brzeszczotów z węglików spiekanych obejmuje średnice od 285 mm do 660 mm, a inne rozmiary są dostępne na życzenie.

Wysokie tempo cięcia, niskie zużycie energii, niskie straty materiału

Dłuższa żywotność i szybsze cięcie to główne powody, dla których warsztat przestawia się na tarcze tarczowe. Ostrza z końcówkami z węglików spiekanych są ostrzejsze na początku i pozostają ostre znacznie dłużej niż alternatywy ze stali ze względu na ich dużą odporność na zużycie i ciepło. Ostrzejsza krawędź oznacza mniej odprysków i pęknięć przy wyższych prędkościach posuwu. Nie będziesz musiał tak często wymieniać ostrza, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższej perspektywie.

Piły tarczowe generalnie wytwarzają mniej wibracji, co obniża poziom hałasu, ostatecznie prowadząc do lepszego wykończenia powierzchni części. Jeśli masz dość marnowania pieniędzy na brzeszczoty o krótkiej żywotności, brzeszczoty są warte inwestycji. Z reguły pozostają ostrzejsze przez dłuższy czas. Spraw, aby ta przerażająca wymiana brzeszczotu zdarzała się rzadziej, dzięki czemu pilarka może pracować, a operator może skupić się na ważniejszych zadaniach.

Doskonałe wykończenie powierzchni 

Ze względu na trwałość i wytrzymałość ostrza, krawędzie mogą pozostać ostre przez długi czas. Tylko ostra krawędź jest w stanie wykonać gładkie i czyste cięcie. Fakt, że końcówki cermetalowo-węglikowe pozostaną ostre przez długi czas, umożliwi płynne cięcie różnych zastosowań. Precyzyjne cięcie okrągłego ostrza pomaga uniknąć wyrywania rzazu, zapewniając gładsze i bardziej precyzyjne cięcie. Spędzasz mniej czasu na naprawianiu błędów i wykańczaniu powierzchni, jednocześnie minimalizując straty materiału.

Czy wiesz, że tarcze do pił tarczowych mogą wytrzymać tysiące cięć? Zyskasz nie tylko przewagę w skróceniu czasu cięcia, ale także zaoszczędzisz czas, nie wymieniając ostrza tak często, jak twój konkurent. Pozwól im wymieniać ostrza, podczas gdy Twoje prace produkcyjne wychodzą na jaw. Czy wiesz, jaka jest główna zaleta używania piły tarczowej zamiast piły taśmowej? Eksperci od pił mówią, że jest to możliwość wykonywania szybkich i powtarzalnych dokładnych cięć z doskonałym wykończeniem powierzchni. Te brzeszczoty są wytrzymałe i mogą bez wysiłku przebijać się przez materiał.