Przecinarki tarczowe do metalu

Przecinarki tarczowe do metalu EISELE – czyli niezbędne urządzenie majsterkowiczów

Jeśli nie wiesz zbyt wiele o majsterkowaniu, prawdopodobnie usłyszysz słowo „piła” i pomyślisz o długim przedmiocie z ostrzami do krojenia desek i metali. Dostępnych jest jednak wiele różnych rodzajów pił. Piła tarczowa jest popularna w sektorze obróbki drewna i jest preferowanym narzędziem stolarzy do szybkiego i precyzyjnego cięcia drewna. Dzięki temu są poręcznym sprzętem do prac związanych z majsterkowaniem. Piły tarczowe mają również tę zaletę, że są lekkie i przenośne, co czyni je jeszcze wygodniejszymi.

Cięcie drewna wielkogabarytowego

Piła tarczowa jest często używana do cięcia dużych kawałków drewna w tartaku. Zwykle wybiera się do tego większą piłę tarczową, ponieważ powierzchnia drewna jest większa. Piła ma zazwyczaj około trzech metrów promienia, dzięki czemu idealnie nadaje się do przecinania drewna leśnego i przycinania go do łatwiejszych w obsłudze rozmiarów. Mini piła tarczowa to idealny kształt do cięcia drewna opałowego na równe kłody. Wcześniej przemysłowi producenci drewna opałowego używali pił łańcuchowych do tworzenia kłód. Jednak pilarki łańcuchowe są bardziej podatne na zużycie, dlatego obecnie częściej stosuje się zamiast nich piły tarczowe. Odwiedź: https://awexim.pl/eisele.

Piły na zimno, które są odmianą piły tarczowej, są zwykle używane do cięcia metali, w tym brązu, mosiądzu i stali. Rozmiar piły i ostre, ząbkowane ostrze zapewniają precyzyjne cięcie metali. Zazwyczaj piła tarczowa jest przeznaczona do cięcia pod różnymi kątami, w szczególności tarcicy, desek i metali. Jeśli jednak używasz tarczy z dodatkowymi zębami, piła tarczowa będzie Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o uzyskiwanie prostych krawędzi lub cięć pod kątem 90 stopni. 

Przekroje precyzyjne

Możesz skrócić długość tarcicy i desek za pomocą techniki cięcia poprzecznego. Używając tego stylu cięcia, tniesz drewno zgodnie z kierunkiem słojów, co oznacza, że jakość słojów pozostaje wysoka. Najprostszym sposobem wykonania cięcia poprzecznego jest użycie piły tarczowej. Efektywne cięcie uzyskasz szybciej niż piłą stołową czy wyrzynarką. Faza to nachylenie, pionowe lub poziome, które jest zwykle używane do łączenia oddzielnych bloków. Piła tarczowa jest idealna do cięcia skosów pod kątem 45 stopni, chociaż nie zapewni idealnego nachylenia. Jeśli konieczne jest dokładne ukosowanie, spróbuj zamiast tego użyć piły stołowej.