implanty cyrkonowe

Kto najczęściej decyduje się na implanty cyrkonowe? 

Kiedy tracisz ząb, potrzebujesz implantu dentystycznego, aby go zastąpić. Ale ważny jest materiał tego implantu. Implanty cyrkonowe to nowa i ekscytująca technologia zastępująca utracone zęby. Jednak niewielu pacjentów i dentystów uważa cyrkon za materiał na implanty dentystyczne. Oto dlaczego powinieneś wybrać tlenek cyrkonu, aby uzyskać najlepsze rezultaty leczenia implantologicznego.

Czym są implanty cyrkonowe?

Cyrkonia, znana również jako dwutlenek cyrkonu, jest substancją chemicznie pozyskiwaną z cyrkonu. Składa się z pierwiastków cyrkonowych i tlenowych. Podczas gdy cyrkon jest metalem, ze względu na utlenianie cyrkon jest materiałem ceramicznym. Cyrkonia dzięki swojemu statusowi metalu przejściowego łączy w sobie wytrzymałość metalu z żaroodpornością ceramiki. Odwiedź stronę: https://www.luxdentica.pl/cyrkonowe-implanty-nobel-pearl.

Cyrkonia to idealny materiał na implanty dentystyczne. Jest bioinertny, co oznacza, że ​​nigdy nie wywoła reakcji chemicznych, nie migruje do innych miejsc w ciele ani nie koroduje. Dlatego jest niemetalową alternatywą dla tytanu. Jego naturalnie biały kolor sprawia, że ​​jest również doskonałym wyborem dla pacjentów.

Implanty cyrkonowe a tytanowe: które są lepsze?

Najczęściej stosowanym obecnie materiałem na implanty dentystyczne jest tytan. Dentyści stosują tytan od lat 60-tych. Te urządzenia medyczne mają ponad 90% wskaźnik sukcesu. Dlaczego więc potrzebujemy alternatywy?

Chociaż tytan jest bardziej popularny wśród gabinetów stomatologicznych, nie oznacza to, że jest lepszy. Implanty cyrkonowe są innowacyjne. Mają unikalne właściwości, których nie mają tytanowe. A ponieważ kolor jest biały, implanty cyrkonowe lepiej prezentują się również w Twoim uśmiechu.

Toczy się wielka debata między stosowaniem tytanowych a ceramicznych implantów dentystycznych. Ostatecznie sprowadza się to do tego, co preferuje pacjent i co zaleci dentysta. 

Czy implanty cyrkonowe są bezpieczne?

Absolutnie! Cyrkonia ma właściwości antykorozyjne i niealergiczne. Tak więc może być bezpieczniejszy i korzystniejszy dla pacjenta niż jakikolwiek inny materiał dentystyczny. Z drugiej strony tytan może korodować w wilgotnym środowisku jamy ustnej. Co może prowadzić do poważnych komplikacji. Implanty cyrkonowe wyglądają bardzo dobrze. Są niemetaliczne i białe, dzięki czemu idealnie dopasowują się do Twojego uśmiechu. Zęby z cyrkonu wyglądają jak prawdziwe zęby.

Każdy dentysta inaczej wycenia swoje produkty i usługi. Ale ogólnie implanty cyrkonowe kosztują więcej niż implanty tytanowe. To dlatego, że tlenek cyrkonu ma wyższy koszt produkcji. Implanty cyrkonowe kosztują średnio niewiele więcej niż typowy implant tytanowy.