implanty cyrkonowe

Implanty cyrkonowe – najważniejsze właściwości i korzyści 

Większość zalet implantów cyrkonowych wynika z właściwości materiału. Metal ma pewne potencjalnie szkodliwe właściwości, których ceramika po prostu nie ma. Jeśli rozwiniesz wrażliwość lub alergię na tytan, nie tylko odczujesz swędzenie i stan zapalny. Możesz potencjalnie stracić implant. Na szczęście cyrkonia jest materiałem naturalnie hipoalergicznym. Oznacza to, że po zabiegu nie wystąpią skutki uboczne.

Cyrkonia jest odporna na korozję

Cyrkonia nie koroduje. Jest bioinertny, co oznacza, że ​​nie migruje do innych części ciała. Z drugiej strony udowodniono, że tytan koroduje w wilgotnym środowisku. Cóż, usta są bardzo wilgotnym środowiskiem. Znajdujące się w pobliżu materiały i niektóre pasty do zębów mogą nawet przyspieszyć korozję tytanu. Cyrkonia jest bardzo trwała i nieelastyczna na nacisk. Dlatego jest świetnym materiałem na implanty dentystyczne. Twoje zęby muszą wytrzymać ogromną siłę mięśni szczęki podczas jedzenia. Do tej mocy pasują również zęby z tlenku cyrkonu.

Jednak warto być bardziej selektywnym przy umieszczaniu tych implantów w odcinku tylnym, dopóki nie będzie więcej długoterminowych badań dotyczących umieszczania w odcinku tylnym.

Integracja z kością i odbudowa płytki nazębnej

Jak dobrze implant łączy się z kością, może przyczynić się do sukcesu chirurgii implantów dentystycznych lub złamać go. Jeśli kość odrzuci implant, mogą wystąpić komplikacje. Na szczęście cyrkonia ma dobre wyniki w integracji. Nawet tkanka miękka wokół implantu jest bardziej zadowolona z cyrkonu niż z tytanu.

Ceramika ma bardzo gładkie wykończenie. A płytka nazębna ma trudności z utrzymaniem się bez zagięć i szczelin. Dodatkowo cyrkonia ma strukturę niepolarną. Oznacza to, że bakterie rzadziej do niego przylegają. Implanty cyrkonowe zapewniają czystszą i zdrowszą higienę jamy ustnej. Ze względu na korozję metaliczna cecha tytanu nie jest najsmaczniejszym rozwiązaniem implantologicznym. Z drugiej strony cyrkonia nie ma żadnego smaku.

Szybszy czas gojenia

Cyrkonia nie jest metalem, więc nie przewodzi ciepła. To jest lepsze dla twoich dziąseł, zwłaszcza gdy się leczysz. Implanty tytanowe często powodują przebarwienia dziąseł. Srebro metalu plami dziąsła i jest to wyraźnie widoczne. Zwłaszcza jeśli Twój implant znajduje się w Twojej strefie uśmiechu. Z białym i niekorozyjnym materiałem cyrkonu nie stanowi to żadnego problemu!