Transport międzynarodowy i spedycja w Rzeszowie

Rzeszów to miasto w południowo-wschodniej Polsce. Znajduje się na drodze z Kijowa do Berlina i Pragi. Miasto należy do województwa podkarpackiego i jest stolicą powiatu rzeszowskiego. Miasto zostało założone w 1230 r. Przez księcia wielkopolskiego Władysława I, w wyniku układu między nim a królem Bolesławem III Krzywoustym.

Historia transportu i spedycji w Rzeszowie

W 1326 roku król Węgier Ludwik I postanowił założyć nowe miasto, aby uniemożliwić Nowa osada została nazwana „Rzeszów” na cześć jej założyciela landgrafa rzeszowskiego Ulricha von Thuringia (1240–1329). W 1342 r. Weszło w skład Królestwa Czech, które zostało rozwiązane w 1526 r. Firma Euro24.co zajmuje się spedycją w Rzeszowie. Po bitwie pod Mohaczem.  W przyszłości będziemy musieli myśleć o spedycji jako o bardziej wydajnym sposobie przemieszczania towarów.
Przyszły system transportowy będzie oparty na pojazdach, które będą mogły być wykorzystywane w różnych trybach i miejscach.

Węzeł transportu kolejowego i spedycja w Rzeszowie

Dworzec kolejowy Rzeszów jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Stacja powstała na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego i jest obecnie końcową stacją kolejową Kraków-Warszawa. Dworzec zaprojektowali architekci Witold Szpilman i Jerzy Kozłowski, którzy byli również odpowiedzialni za zaprojektowanie tunelu drogowego łączącego dworzec z głównymi liniami kolejowymi Warszawy. Tunel jest obecnie w budowie i zostanie ukończony w 2027 roku.
Spedycja to bardzo ważne zadanie w branży transportowej. Jest to sposób przemieszczania towarów z jednego miejsca do drugiego. Proces spedycji polega na załadunku i rozładunku towaru w różnych punktach na trasie oraz przetransportowaniu go do miejsca docelowego – zwykle magazynu lub innego miejsca składowania.

Automatyzacja spedycji w Rzeszowie

Proces ten można zautomatyzować za pomocą robotów, ale nadal jest on kosztowny i czasochłonny, gdy jest wykonywany ręcznie. Ponadto są podatne na błędy ludzkie, które mogą skutkować uszkodzeniem pojazdów, materiałów lub ludzi. Rzeszowska firma MZD Automotive opracowała bezzałogowy samochód ciężarowy, którym można przewozić towary bez ingerencji człowieka.
Działa bez obecności kierowcy na pokładzie i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, takich jak samodzielne prowadzenie pojazdu czy poruszanie się po drogach. Wykorzystuje kamery o wysokiej rozdzielczości zainstalowane na zewnątrz pojazdu, aby śledzić przewożony ładunek wzdłuż jego trasy, a także ma czujniki GPS, które pozwalają mu nawigować przez przeszkody, takie jak drzewa.